12.05.2013 – Koncert z okazji 112. urodzin rtm. Pileckiego w Krakowie

Kultura

12 maja 2013 o godzinie 19.01, w Pubie Sarmacja w Krakowie (Św. Tomasza 8) odbędzie się koncert z okazji 112. rocznicy urodzin Witolda Pileckiego.

Na scenie wystąpi Towarzystwo Michała Archanioła, które zagra i zaśpiewa zapomniane pieśni wyciągnięte z XIX-wiecznych śpiewników. Nie zabraknie również utworów lidera grupy – Dawida Hallmanna. Bardzo możliwe, że razem z TMA zagra również Mariusz Goli (znany na YouTube jako „amazing guitarist from Poland”) – niezwykle utalentowany gitarzysta z Górnego Śląska. Nagrania z jego ulicznych występów cieszą się bardzo dużą popularnością. Połączenie jego instrumentalnych zdolności ze starymi pieśniami z pewnością będzie czymś niezwykłym.

„Koncert urodzinowy” jest częścią większej kampanii upamiętniającej Witolda Pileckiego, która została zainicjowana przez Fundację Tradycji Miast i Wsi. Jednym z jej elementów jest akcja „1000 kartek na urodziny Rotmistrza„. Zakłada ona wysłanie tysiąca pocztówek z wizerunkiem bohatera do osób, które się ich nie spodziewają. Podczas koncertu będzie można przyłączyć się do akcji.

Wydarzenie na facebook’u.