Akcja Znicz dla Bohatera w Lublinie 2021 r

Akcja „Znicz dla Bohatera” w Lublinie

Aktualności

Wzorem lat ubiegłych członkowie Okręgu Lubelskiego Związku Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych przed Dniem Wszystkich Świętych zorganizowali w Lublinie akcję „Znicz dla Bohatera”.

Akcja „Znicz dla Bohatera” jest wydarzeniem cyklicznym organizowanym przez Okręg Lubelski Związku Żołnierzy NSZ już od kilkunastu lat. Podczas akcji członkowie Okręgu sprzątają i dekorują groby i miejsca pamięci żołnierzy Wojska Polskiego i podziemia narodowego na lubelskich nekropoliach. Akcja rozpoczęła się w sobotę 30 października 2021 roku na cmentarzu przy ulicy Unickiej, gdzie uporządkowano groby i wyczyszczono tablice upamiętniające żołnierzy Wojska Polskiego i podziemia antykomunistycznego. Następnie uporządkowano groby Bohaterów Polskiego Państwa Podziemnego na cmentarzach przy ulicy Lipowej i na Majdanku.

Akcja „Znicz dla Bohatera” jest finansowana ze zbiórki publicznej „Przywracamy pamięć o Żołnierzach Wyklętych” organizowanej przez Fundację im. Kazimierza Wielkiego z Lublina. Dziękujemy wszystkim, którzy wspierają nas w kultywowaniu pamięci o żołnierzach Narodowych Sił Zbrojnych i Narodowego Zjednoczenia Wojskowego.