Bohaterowie z NSZ szkalowani przez wiceburmistrza Warszawy-Śródmieście

Propaganda komunistyczna

Prezentujemy odpowiedź wiceprezesa Związku Żołnierzy NSZ Artura Zawiszy na kolejną odsłonę propagandy komunistycznej pod adresem Bohaterów z NSZ.

Szanowny Panie Burmistrzu, w nawiązaniu do haniebnych i kłamliwych insynuacji autorstwa Pańskiego zastępcy cytowanego w dzisiejszej Gazecie Stołecznej przedstawiam garść informacji w sprawie uznania państwa polskiego dla Narodowych Sił Zbrojnych.

W imieniu Związku Żołnierzy NSZ oczekuję przeprosin i zadośćuczynienia od Pańskiego jątrzącego i kłamiącego publicznie zastępcy. Poniższe linki nie dokumentują samopoczucia żołnierzy NSZ ani nie są stanowiskiem ZŻ NSZ, ale organów publicznych Rzeczypospolitej Polskiej (Urząd ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych, Biuro Bezpieczeństwa Narodowego, Sejm RP):

19 września: państwowe uroczystości 70-lecia NSZ przed Grobem Nieznanego Żołnierza

Wieniec w imieniu Prezydenta składa jego reprezentant w osobie szefa BBN gen. Stanisława Kozieja

Wieniec w imieniu Prezesa Rady Ministrów składa jego reprezentant w osobie wicemin. obrony narodowej Beaty Oczkowicz

22 września: kierownik Urzędu ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych min. Jan Stanisław Ciechanowski odznacza żołnierzy NSZ

24 października: sejmowa Komisja Kultury i Środków Przekazu rekomenduje przyjęcie uchwały w 70-lecie NSZ

wiceprezes Związku Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych
Artur Zawisza

Krzysztof Czubaszek, wiceburmistrz Śródmieścia z rekomendacji PO, powiedział w stołecznej GW: „NSZ były formacją ksenofobiczną, antysystemową, przesiąkniętą antysemityzmem. NSZ mają w swojej historii współpracę z Niemcami. W Częstochowie ich wywiadowcy rezydowali w budynku użyczonym przez gestapo.”