29 lipca 2017 roku GRH im. 1 Pułku Legii Nadwiślańskiej Ziemi Lubelskiej NSZ udała się na IV Mielecki Zlot Militarny „Partyzancki Patrol”.

Wydarzenie rozpoczęło się Mszą Św. w kościółku św. Marka, a następnie przeniosło na Bulwary nad Wisłoką, gdzie w formie inscenizacji rozbicia przez NSZ posterunku MO w Cmolasie rekonstruktorzy zaprezentowali zebranym widzom epizody z działalności oddziału partyzanckiego Wojciecha Lisa ps. Mściciel.

W trakcie imprezy Grupa zaprezentowała dioramę partyzancką z wyposażeniem, bronią i umundurowaniem. Przybliżaliśmy historię i idee Narodowych Sił Zbrojnych, a wystawione eksponaty wzbudzały duże zainteresowanie, szczególnie wśród młodszych widzów. Kilkunastu cudzoziemców z niedowierzaniem słuchało informacji o Żołnierzach Wyklętych i wyrażało uznanie dla polskich Bohaterów. Zadbaliśmy o to żeby każdy mógł wrócić do domu z plakatem „Zęba”, „Zapory” i ulotką o zbiórce „Przywracamy pamięć o Żołnierzach Wyklętych”.

Udając się na Podkarpacie nie sposób było nie odwiedzić por. Henryka Atemborskiego. W rodzinnej atmosferze, na działce Pana Emila (którego serdecznie pozdrawiamy!), Grupa wręczyła „Pancernemu” własnoręcznie wykonaną tabliczkę z Krzyżem ZŻNSZ i podziękowaniami za dotychczasową współpracę i pomoc. Gościnni gospodarze uraczyli nas poczęstunkiem, a Pan Henryk zobowiązał do dalszej pracy.

Rozkaz wykonamy z przyjemnością!

Czołem Wielkiej Polsce!