Serdecznie zapraszamy na XXIV Pielgrzymkę Narodowych Sił Zbrojnych do Kałkowa-Godowa. Pielgrzymka odbędzie się w dniu 24 czerwca 2018 r. Msza św. rozpocznie się o godz. 12:00.

Organizatorem pielgrzymki jest Zarząd Główny Związku Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych. Tradycję corocznych pielgrzymek do Sanktuarium Matki Boskiej Bolesnej Pani Ziemi Świętokrzyskiej zapoczątkowali weterani NSZ i ich rodziny. Co roku w pielgrzymkach uczestniczy coraz liczniejsze grono ludzi odwołujących się do ideałów i tradycji Narodowych Sił Zbrojnych - podziemnego Wojska Polskiego, z którego każdy Polak ma prawo być dumny.

 

Program XXIV Pielgrzymki Związku Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych do Kałkowa-Godowa - 24.06.2018r.

Niedziela - 24.06.2018

- 8:00 - śniadanie

- 9:00-11:00 - spotkanie z weteranami w jadalni na Eremach

- 11:30 - zbiórka pocztów sztandarowych przed kościołem, odprawa

- 12:00 - Msza święta

- przejście do kaplicy Narodowych Sił Zbrojnych

- ok 14.00 obiad

- czas wolny: indywidualne zwiedzanie Sanktuarium i Golgoty – Martyrologium Narodu Polskiego

 

Organizator zabrania używania w trakcie pielgrzymki symboliki partyjnej, symboli internacjonalistycznych, własnego nagłośnienia i wznoszenia okrzyków niezaakceptowanych przez organizatora. Ubiór i zachowanie uczestników pielgrzymki muszą być dostosowane do uroczystości religijno-patriotycznej na terenie Sanktuarium. Osoby niestosujące się do zaleceń Związku Żołnierzy NSZ będą wypraszane z naszej pielgrzymki.

 

Kałków-Godów ma dobrze przygotowaną bazę turystyczną. Jest tam wiele punktów gastronomicznych oraz ponad 120 miejsc noclegowych w przystępnych cenach.

Sanktuarium Matki Boskiej Bolesnej Pani Ziemi Świętokrzyskiej, Kałków-Godów 84a, 27-225 Pawłów k. Starachowic, woj. świętokrzyskie.