Program XXII Pielgrzymki Związku Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych do Kałkowa-Godowa - 24-26.06.2016 r.

Organizatorem pielgrzymki jest Zarząd Główny Związku Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych. Tradycję corocznych pielgrzymek do Sanktuarium Matki Boskiej Bolesnej Pani Ziemi Świętokrzyskiej zapoczątkowali weterani NSZ i ich rodziny. Co roku w pielgrzymkach uczestniczy coraz liczniejsze grono ludzi odwołujących się do ideałów i tradycji Narodowych Sił Zbrojnych - podziemnego Wojska Polskiego, z którego każdy Polak ma prawo być dumny.

 

Piątek 24.06
- godz. 18.00 Msza św. w intencji por. Adama Kłobskiego ps. "Ponury" z NSZ w pobliskich Grzegorzowicach (dla chętnych)
- godz. 20.00 kolacja dla zakwaterowanych w "Eremach"

 

Sobota 25.06
- godz.8.00 śniadanie
- godz.9.00 wycieczka samochodowa (dla chętnych) do Muzeum Orła Białego w Skarżysku Kamiennej oraz odwiedzenie krypty mjr. J.Piwnika w Wąchocku. Miejsce zbiórki: parking przy Sanktuarium.
- godz.14.00 obiad
- godz. 15.00 wspólne oglądanie meczu polskiej reprezentacji narodowej
- godz. 17.00 spotkanie z krewnymi słynnych dowódców NSZ, NOW i NZW. Prezentacja dokonań ZG i  poszczególnych Okręgów od ostatniej pielgrzymki.
- godz.19.00 kolacja
- godz. 20.30 koncert zespołu "Pozytywka"  w Auli im. Jana Pawła II  na terenie SanktuariumNiedziela 26.06
- godz. 8.00 śniadanie
- godz. 9.00-11.00 spotkanie z weteranami NSZ w auli na terenie Sanktuarium
- godz. 11.30 zbiórka i odprawa pocztów sztandarowych przed aulą
- godz. 12.00 uroczysta Msza św. Po Mszy przejście do Kaplicy NSZ na terenie Golgoty
- czas wolny, indywidualne spotkania i wspólne zdjęcia z weteranami przed Golgotą - Martyrologium Narodu Polskiego

 

Organizator zabrania używania w trakcie pielgrzymki symboliki partyjnej, symboli internacjonalistycznych, własnego nagłośnienia i wznoszenia okrzyków niezaakceptowanych przez organizatora. Ubiór i zachowanie uczestników pielgrzymki muszą być dostosowane do uroczystości religijno-patriotycznej na terenie Sanktuarium. Osoby niestosujące się do zaleceń Związku Żołnierzy NSZ będą wypraszane z naszej pielgrzymki.

 

Kałków-Godów ma dobrze przygotowaną bazę turystyczną. Jest tam wiele punktów gastronomicznych oraz ponad 120 miejsc noclegowych w przystępnych cenach.

Sanktuarium Matki Boskiej Bolesnej Pani Ziemi Świętokrzyskiej, Kałków-Godów 84a, 27-225 Pawłów k. Starachowic, woj. świętokrzyskie.