W 72. rocznicę powstania NSZ (20 września) odbędzie się spotkanie z historykiem L. Żebrowskim i Marsz NSZ ulicami Warszawy.

Spotkanie z historykiem Leszkiem Żebrowskim pt. "Narodowe Siły Zbrojne - elita polskiego podziemia" odbędzie się 20 września 2014 r. (sobota) w "Cafe Niespodzianka" przy ul. Marszałkowskiej 7 w Warszawie. Historyk Leszek Żebrowski jest jednym z najwybitniejszych znawców historii Polskiego Państwa Podziemnego, w tym Narodowych Sił Zbrojnych.

 

Następnie odbędzie się Marsz Narodowych Sił Zbrojnych, który przejdzie ulicami Warszawy. Zbiórka uczestników marszu jest wyznaczona na godz. 15 pod pomnikiem Romana Dmowskiego. Marsz zakończy się pod pomnikiem-grobem Nieznanego Żołnierza.

 

http://www.youtube.com/watch?v=ssfbeZx9f5Q

 

Plan obchodów:
12.00 - Spotkanie z Leszkiem Żebrowskim, temat: "Narodowe Siły Zbrojne - elita polskiego podziemia" - Cafe Niespodzianka, ul. Marszałkowska 7.
15.00 - Rozpoczęcie Marszu NSZ pod pomnikiem Romana Dmowskiego - pl. Na Rozdrożu.

 

Regulamin Marszu NSZ:
1. Celem marszu w rocznicę powstania Narodowych Sił Zbrojnych (20.09.1942) jest oddanie hołdu armii polskiej - Narodowym Siłom Zbrojnym i jej żołnierzom, walczącym z oboma okupantami o niepodległość Polski.
2. Nad porządkiem Marszu czuwa specjalnie oznakowana służba porządkowa. Każdy uczestnik Marszu NSZ ma obowiązek dostosować się do poleceń wydawanych przez osoby pełniące służbę porządkową.
3. Zabrania się wnoszenia transparentów, emblematów, flag i innych symboli partii politycznych oraz symboli internacjonalistycznych. W Marszu NSZ biorą wyłącznie udział osoby prywatne, stowarzyszenia oraz inne organizacje społeczne i non-profit.
4. Wszystkie transparenty, flagi i emblematy niesione przez uczestników Marszu NSZ wymagają akceptacji przez organizatorów.
5. Zakazane jest posiadanie sprzętu nagłaśniającego. Nagłośnienie zapewniają wyłącznie organizatorzy Marszu NSZ.
6. Osoby w jakikolwiek sposób zakłócające przebieg Marszu będą usuwane z manifestacji.

 

Marsz NSZ 2014 - wydarzenie na facebooku