W Zespole Szkół Hipolita Cegielskiego odbyło się uroczyste wręczenie tytułu "Zasłużonego dla Ziemi Rogozińskiej" ppor. Narodowych Sił Zbrojnych Leonowi Cybulskiemu ps. "Znicz".

Na uroczystości stawiła się rodzina naszego Bohatera, delegacja Okręgu Wielkopolskiego Związku Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych na czele z prezesem Andrzejem Churskim oraz dr. Rafałem Sierchułą i Łukaszem Wiśniewskim, Przewodniczący Kapituły Tytułu Pan Roman Szuberski, Zastępca Przewodniczącego Kapituły Pan Burmistrz Bogusław Janus, Radni Rady Miejskiej w Rogoźnie, delegacje Młodzieży Wszechpolskiej z Wągrowca i Piły, delegacja Stowarzyszenie Polska Tożsamość Oborniki oraz młodzież i mieszkańcy Rogoźna.

 

Uroczystość rozpoczęło wprowadzenie sztandaru Narodowych Sił Zbrojnych. Po powitaniu i przedstawieniu zaprezentowanym przez członka Okręgu Wielkopolska Bartosza Tomczaka oraz Przewodniczącego Kapituły, głos zabrał dr Rafał Sierchuła, który przybliżył zgromadzonym historię Narodowych Sił Zbrojnych. Po tej krótkiej prezentacji jeden z wnioskodawców przyznania tytułu - Bartosz Tomczak, przedstawił w swojej wypowiedzi sylwetkę ppor. Leona Cybulskiego, aby następnie poprosić zgromadzonych o powstanie do modlitwy Narodowych Sił Zbrojnych, którą odmówił prezes Okręgu Andrzej Churski.

 

Następnie Przewodniczący i Z-ca Kapituły poprosili siostrzenice Leona Cybulskiego, Panią Zofię Zyber, oraz Panią Gabrielę Kasprzak o odebranie Tytułu oraz wpis do Księgi Pamiątkowej. Po tej krótkiej ceremonii poproszono wszystkich na kawę oraz poczęstunek. Całe spotkanie upłynęło w miłej atmosferze, podczas której dyskusją na temat historii NSZ jak i naszego Bohatera nie było końca.