11 listopada 2006 r. w Parafii Świętego Andrzeja Boboli w Łomży poświęcono tablicę Narodowych Sił Zbrojnych - Okręgu Łomża. W uroczystości udział wzięli kombatanci, przedstawiciele Narodowych Sił Zbrojnych z Łomży, przedstawiciele służb porządkowych, a także władze miasta i parafianie.

Uroczystą mszę święcą sprawował biskup łomżyński Stanisław Stefanek, który w świątecznej homilii podkreślił wymiar wartości patriotycznych w życiu człowieka, o których nie można zapominać.

Święty Wojciech i Święty Brunon patronują nad ładem hierarchicznym w Ojczyźnie, Św. Stanisław Biskup męczennik jest patronem spraw i ładu moralnego, natomiast Św. Andrzej Bobola patronuje nad ładem ekumenicznym i niepodległościowym, dlatego właśnie doszło do ufundowania tej tablicy przez łomżyńskich przedstawicieli Narodowych Sił Zbrojnych - powiedział proboszcz parafii ks. Andrzej Popielski.

Tablica zostanie umieszczona w specjalnie wydzielonej kaplicy poświęconej Narodowym Siłom Zbrojnym w budującej się świątyni pw. Świętego Andrzeja Boboli w Łomży. Będzie to druga taka kaplica w Polsce. Pierwsza znajduje się na w Sanktuarium Narodu Polskiego w Kałkowie.


Tekst na tablicy:

 

W HOŁDZIE ZOŁNIERZOM
NARODOWYCH SIŁ ZBROJNYCH
SYNOM OKRĘGU ŁOMŻYŃSKIEGO
WIERNYM BOGU I POLSCE
POLEGŁYM I POMORDOWANYM
W LATACH 1939-1956
CZEŚĆ ICH PAMIĘCI
BÓG HONOR OJCZYZNA
Z.Ż.N.S.Z. OKRĘG ŁOMŻA
2006

Źródło: Radio Nadzieja.