Związek Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych
oraz Urząd do spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych,
w ramach obchodów XX lecia ZŻ NSZ, zapraszają na


III RAJD PIESZY SZLAKIEM NARODOWYCH SIŁ ZBROJNYCH PO
WARSZAWIE.


Po rocznej przerwie znów rusza „Rajd pieszy szlakiem NSZ po Warszawie”. Uczestnicy III edycji rajdu będą mieli niepowtarzalną okazję poznania i odwiedzenia miejsc związanych z konspiracyjną działalnością Związku Jaszczurczego i Narodowych Sił Zbrojnych oraz udziałem żołnierzy NSZ w powstaniu warszawskim na Ochocie, Starym Mieście i Powiślu.

Na trasie rajdu na uczestników czekają atrakcje w postaci spotkania z kombatantami na terenie jednej z najważniejszych redut NSZ w powstaniu warszawskim i prezentacja Grupy Rekonstrukcji Historycznych NSZ.

Rajd zakończy się w klubie „N44” (ul. Nowogrodzka 44/7), gdzie odbędzie się spotkanie z Panem Sebastianem Bojemskim, historykiem i autorem książki „Narodowe Siły Zbrojne w powstaniu warszawskim”.

Wyruszamy już w najbliższą sobotę (16 października) o godzinie 10:30, zbiórka na skrzyżowaniu ul. Marszałkowskiej i ul. Świętokrzyskiej, przy wyjściu ze stacji metra „Świętokrzyska”.

Przewidywany czas zakończenia rajdu to godzina 16:00. W klubie „N44” organizatorzy zapraszają na kawę i herbatę.


Spotkanie z Panem Sebastianem Bojemskim rozpocznie się o godzinie 17:00.

Ze względu na dość długą trasę marszu zalecamy stosowny do aury pogodowej ubiór oraz prosimy o zabranie ze sobą dwóch biletów komunikacji miejskiej.

 


 

W sobotę 16 października w Warszawie odbył się III Pieszy Rajd Szlakiem Narodowych Sił Zbrojnych w Warszawie.

Organizatorami wydarzenia były Związek Żołnierzy NSZ oraz Urząd do spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych. Rajd rozpoczął się pod budynkiem Narodowej Organizacji Technicznej który w czasie Powstania Warszawskiego bronili żołnierze NSZ.  Następnie odwiedziliśmy inne miejsca związane z działalnością NSZ czyli m.in. Stare Miasto, okolice Biblioteki Uniwersyteckiej, Powiśle, okolice Filtrów, zaś zakończyliśmy rajd pod budynkiem dawnego Szpitala Kolejowego gdzie spotkaliśmy się z kombatantami NSZ. Ostatnim akordem rajdu było spotkanie z dr Sebastianem Bojemskim, autorem książki o udziale NSZ w Powstaniu Warszawskim.

 

Tekst i zdjęcie: mw.org.pl