W dniu 24 czerwca 2012 w Sanktuarium w Kałkowie-Godowie koło Starachowic spotkają się po raz kolejny żołnierze i przyjaciele Narodowych Sił Zbrojnych.

Pielgrzymkę organizuje Związek Żołnierzy NSZ. Sanktuarium Matki Boskiej Bolesnej Pani Ziemi Świętokrzyskiej od wielu lat jest celem dorocznych pielgrzymek żołnierzy i młodych sympatyków Narodowych Sił Zbrojnych. Spotykają się tam zawsze w ostatnią niedzielę czerwca.

 

Spotkaniom towarzyszy uroczysta Msza święta w intencji poległych i zmarłych żołnierzy NSZ oraz tradycyjny przemarsz pod sztandarami Związku Żołnierzy NSZ do Kaplicy Narodowych Sił Zbrojnych, znajdującej się w wysokiej na 33 metry budowli zwanej Golgotą. Z jej szczytu rozciąga się przepiękny widok na Ziemię Świętokrzyską.Sanktuarium w Kałkowie-Godowie jest coraz popularniejszym miejscem spotkań młodych ludzi z legendarnymi Żołnierzami Wyklętymi z NSZ. Dla jednych i drugich jest to unikalna możliwość spotkania się kilku pokoleń ludzi, których łączy patriotyzm i wiara w te same ideały.

Tam trzeba być!

 

Program:
- Msza święta o 12:00
- Przejście do kaplicy Narodowych Sił Zbrojnych
- Obiad (we własnym zakresie)
- Czas wolny (indywidualne zwiedzanie: Sanktuarium, Golgoty – Martyrologium Narodu Polskiego);
- Spotkania z kombatantami

 

Kałków-Godów ma dobrze przygotowaną bazę turystyczną. Jest tam wiele punktów gastronomicznych oraz 120 miejsc noclegowych w przystępnych cenach.

Sanktuarium Matki Boskiej Bolesnej Pani Ziemi Świętokrzyskiej Kałków-Godów 84a
27-225 Pawłów k. Starachowic, woj. świętokrzyskie
Noclegi: tel. (0-41) 272-18-88, (0-41) 272-17-00.

 

Strona Sanktuarium w Kałkowie-Godowie

Wydarzenie na facebooku


Jeżeli ktoś chce przyjechać na 2 dni są dostępne pokoje w Gospodarstwie Agroturystycznym Gościniec Kałków znajdującym się przy samym Sanktuarium: 50 miejsc noclegowych, pokoje z łazienkami 1-2-3-4-5 osobowe, koszt noclegu to 35 zł od osoby. Tel: 512-302-155. goscinieckalkow.prv.pl

 


 

Film z pielgrzymki do Kałkowa-Godowa z 2012 roku.

 

http://www.youtube.com/watch?v=njlSwtJGvK8