Pierwsza w Polsce książka o Żołnierzach Wyklętych – dla dzieci

Wydawnictwa

„Rycerze lasu” to pierwsza w Polsce książka o Żołnierza Wyklętych dla dzieci wydana w ramach Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Dwóch bohaterów. Dwa opowiadania. Dwie przygody. Jedna historia powojennej Polski. Nie będzie tu smoków, księżniczek i czarów. Bohaterowie opowiadań – Franek i Bartek – zabiorą młodego czytelnika w podróż do prawdziwego świata. W tajemniczym lesie, dzieci zapomną na chwilę o komputerach i grach. Poczują zapach ogniska, usłyszą szum drzew, a na polanie zobaczą ich – leśnych partyzantów.

 

„Rycerze lasu” to literacki debiut Joanny Gajewskiej i Weroniki Zaguły. Autorki, by przywrócić pamięć o zapomnianych bohaterach, zwracają się do najmłodszych. A swoją książkę dedykują kobietom, które z założeniem odświętnej sukienki czekały na koniec wojny… później do wyjścia z lasu.

 

Wydawcą książki jest Signum Temporis „Stowarzyszenie do Rzeczy”. Kontakt: (również kanał dystrybucji) st.dorzeczy@gmail.com

 

Joanna Gajewska – rodowita góralka, z krwi i kości. Zakochana w tańcu i motocyklach. Przepada za językami obcymi i chińskim kinem.

Weronika Zaguła – harcerka w stanie spoczynku. Uzależniona od wracania w Bieszczady, gotowani i mówienia. Dziennikarz Radia VOX FM.

 

Signum Temporis Stowarzyszenie do Rzeczy – organizacja pozarządowa, która działa na polu popularyzacji polskiego dorobku historycznego, krzewienia polskiego dziedzictwa narodowego i budowanie więzi międzypokoleniowej. Przez swoje działania chce zainteresować młodych ludzi życiem publicznym i promować postawy dumnego patriotyzmu.