„Polsza nie zagranica…” – Paweł Kukiz o ludobójstwie w Katyniu

Kultura

W ostatnich latach nasiliły się w Niemczech tendencje, których myślą przewodnią jest ukazanie Niemców, jako ofiar II Wojny Światowej, zwłaszcza w sferze utraconego przez niemiecką ludność cywilną majątku i szkód wynikłych wskutek tak zwanych wypędzeń. Prawie codziennie słyszymy o niemieckich wypędzonych, którzy de facto uciekali przed frontem rosyjskim. Zagraniczne media nadzwyczaj często, zupełnie bezkarnie używają określenia „polskie obozy koncentracyjne”, zasłaniając się potem pomyłką. Dzieje się tak mimo wspólnych, zmierzających do trwałego pojednania, polsko-niemieckich inicjatyw, oraz wbrew obustronnym, oficjalnym deklaracjom o uznaniu istniejącego we wzajemnych stosunkach stanu formalno-prawnego za ostatecznie obowiązujący. W Rosji natomiast słyszymy, że zbrodnia w Katyniu jest zwykłym przestępstwem, Rosjanie oskarżają nas o współpracę z Hitlerem a pakt Ribbentrop-Mołotow uznają za „w pełni uzasadnianą konieczność”.

 

Paweł Kukiz,Tomasz Fabiszewski

 

17 września (Polsza nie zagranica…) – słowa Paweł Kukiz i Dariusz Dubrowski, muzyka Paweł Kukiz

http://www.youtube.com/watch?v=XXJTTmWJ1xw

 

Heil Sztajnbach (słowa i muzyka Paweł Kukiz)

http://www.youtube.com/watch?v=oKM3NPwJ8b4

 

 

Nie mogłem dalej słuchać tych bredni!

„…Polskie obozy koncentracyjne, Polska rozpętała II wojnę światową, „Katyń” to nie było ludobójstwo, Polacy wypędzili Niemców i teraz muszą za to zapłacić…” Na Boga!

Pół biedy, gdy brednie o „wypędzeniu” wypowiada Erica Steinbach, ale żeby tak wielka partia, jaką jest CDU, miała czelność żądać potępienia „wypędzeń”? To już coś więcej niż przesada! Postanowiłem więc, że moje najnowsze piosenki będą właśnie wyrazem osobistego sprzeciwu przeciwko zniekształcaniu podstawowych historycznych faktów!

Paweł Kukiz

 

Podziękowania:

Filipowi Drzewieckiemu – za montaż teledysku

Maciejowi Piwowarczukowi – za produkcję

Medardowi – za pomoc w tworzeniu serwisu www

Teresie – za tłumaczenia

 

Źródło: Powiernictwo Polskie