V Marsz Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Hajnówce

Aktualności

W dniu 23.02.2020 r. w Hajnówce odbył się V Marsz Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Kolejny raz środowiska patriotyczne oddały cześć Żołnierzom Wyklętym, a w szczególności walczącym na tym terenie żołnierzom Narodowego Zjednoczenia Wojskowego.

Uczestnicy marszu zebrali się przed kościołem pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Hajnówce. Sformowana kolumna marszowa przeszła ulicami miasta. W marszu udział wzięli członkowie i sympatycy: Związku Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych Okręg Łomża i Okręg Białystok, Grupy Rekonstrukcji Historycznej Okręgu Łomża, Grupy Rekonstrukcji Historycznej Koła w Kolnie, Grupy Rekonstrukcji Historycznej 11. Grupy Operacyjnej NSZ z Płocka, Bydgoskich Patriotów oraz delegacje ZŻNSZ z całej Polski. Jadąc do Hajnówki, Bydgoscy Patrioci oddali hołd st. sierż. Mieczysławowi Dziemieszkiewiczowi ps. „Rój” i chor. Bronisławowi Gniazdowskiemu ps. „Mazur” w miejscu ich ostatniej walki w Szyszkach.

Marsz Pamięci Żołnierzy Wyklętych zakończył się okolicznościowymi przemówieniami przed Hajnowskim Domem Kultury, a na zakończenie wspaniały koncert dał Norbert Smoliński „Smoła”, który na scenę zaprosił Bydgoskich Patriotów i członków ZŻNSZ. Organizatorem, jak co roku, była Narodowa Hajnówka i Barbara Poleszuk z rodziną.
W przyszłym roku ponownie spotkamy się w Hajnówce na Marszu Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

AlicjaS