Związek Żołnierzy NSZ Okręg Lublin na przysiędze 2. Lubelskiej Brygady OT

Aktualności

W dniu 27 maja 2018 roku w Lublinie na Placu Zamkowym miała miejsce przysięga żołnierzy 2. Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej.
Okręg Lublin Związku Żołnierzy NSZ zaprezentował na uroczystości swoje stoiska. Przybliżyliśmy żołnierzom i przybyłym na przysięgę gościom historię Narodowych Sił Zbrojnych, bieżące działania Związku Żołnierzy NSZ i nasze działania w Okręgu Lubelskim oraz rozdaliśmy ulotki o działaniach Związku i historii NSZ.
Zaprezentowaliśmy kilka bieżących przedsięwzięć, w które zaangażowani są członkowie Związku Żołnierzy NSZ: oprowadzanie po pierwszym w Polsce Szlaku Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Lublinie, upamiętnianie Brygady Świętokrzyskiej NSZ, uroczystości wyzwolenia niemieckiego obozu koncentracyjnego w Holiszowie przez NSZ, publikacje o historii NSZ oraz umundurowanie i uzbrojenie grup rekonstrukcyjnych.
Członkowie Sekcji Sportowo-Obronnej ZŻNSZ z Okręgu Lublin zapoznawali uczestników uroczystości ze składaniem i rozkładaniem karabinka AKMS oraz oporządzeniem indywidualnym. Setki osób dowiedziały się o działaniach Związku.
Przy organizacji prezentacji współpracowaliśmy z zaprzyjaźnionymi środowiskami 27 Wołyńskiej Dywizji AK, Fundacją im. Kazimierza Wielkiego, Grupą Rekonstrukcji Historycznych Grenadiere, Grupą Rekonstrukcji Historycznych im. I Pułku Legii Nadwiślańskiej Ziemi Lubelskiej NSZ.