2010.10.09 – Album: Zjednoczony Ursynów „Królestwo Polskie epizod 1”

Kultura

Album „Królestwo Polskie epizod 1” jest pierwszą częścią tryptyku muzycznego sygnowanym takimi markami jak Waco i Zjednoczony Ursynów.

Płyta zaczyna się utworem Intro, gdzie jest mowa o tym, że jest dedykowana Związkowi Jaszczurczemu i Narodowym Siłom Zbrojnym. W jednym z utworów z pt. „Niech żyje Polska” NSZ jest wymieniony i porównany do „Polski twardej jak stal”. Na tylnej okładce albumu jest logo Związku Jaszczurczego.

„Jako pierwsi w Polsce poświęciliśmy całą naszą twórczość krzewieniu i pielęgnowaniu patriotyzmu na scenie rap. Początki Z.U. sięgają 2003 roku, kiedy to Sobiepan (Dżambodżet) zainicjował cały projekt. Poprzez muzykę rap o mocnym zabarwieniu patriotycznym staramy się docierać do młodego pokolenia Polaków z przesłaniem idei Wielkiej Polski.

2010.10.09 to data premiery naszego debiutanckiego oficjalnego albumu ‘Królestwo Polskie epizod 1’. Jest to pierwsza z 3 części trylogii pt. Królestwo Polskie. Muzyka, którą robimy wypływa z serca i jest naszą pasją. W tym miejscu chcielibyśmy podziękować i pozdrowić wszystkich, którzy nas wspierali, pomagali i trzymali za nas kciuki.”

„Album jest wyjątkowy, jakby pionierski na polu ‘rapu patriotycznego’. Na płycie poruszamy wiele niedotykanych wcześniej tematów odnośnie pielęgnowania tradycji narodowych i kwestii historycznych.

‘Królestwo Polskie’ jest przyswajalne dla każdego odbiorcy, ponieważ bardzo uważamy na słownictwo i staramy się nie nadużywać „łaciny” lub też unikać jej ze względu na podniosły charakter naszego albumu.”

 

Produkcjami muzycznymi zajęli się: Waco (Instynkt), Ł.Borowiecki (Jamal), Jarus (Rytuał), Zbynia (ImielinZoo), Trojak.

Gościnnie występują: Kulfon (Dixon37), Saful (Dixon37), Kotzi (Banda Unikat), Waco (Instynkt), Flex (WMS), Antyk (WMS).

Nad całokształtem czuwali: Sobiepan Ursynowski (Z.U) i Waco (Instynkt).

 

Lista utworów:

1. Intro

2. Zjednoczony Ursynów

3. Wybieram wolność

4. Jestem Polakiem

5. Ku przypomnieniu

6. Biały orzeł

7. Wiara,Nadzieja,Miłość

8. Podnieś godło

9. Czemu tak jest

10. Królestwo Polskie skit

11. Niech żyje Polska

12. Czasami

13. Dortmund

14. Miasto moje

15. Czarna elka

16. Kochaj matkę

17. Żywot człowieka

18. Outro

 

 

 

Płytę można kupić w: RapPortal.pl i preorder.pl

 

Tekst za: Zjednoczony Ursynów