XXVII Pielgrzymka NSZ do Kałkowa

Aktualności Inicjatywy ZŻNSZ

Serdecznie zapraszamy na XXVII Pielgrzymkę Narodowych Sił Zbrojnych do Kałkowa-Godowa. Pielgrzymka odbędzie się w dniu 27 czerwca 2021 r. Uroczysta msza św. rozpocznie się o godz. 12.00, wcześniej zapraszamy na spotkanie z Kombatantami.

Organizatorem pielgrzymki jest Zarząd Główny Związku Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych. Tradycję corocznych pielgrzymek do Sanktuarium Matki Boskiej Bolesnej Pani Ziemi Świętokrzyskiej zapoczątkowali weterani NSZ i ich rodziny. Co roku w pielgrzymkach uczestniczy coraz liczniejsze grono ludzi odwołujących się do ideałów i tradycji Narodowych Sił Zbrojnych – podziemnego Wojska Polskiego, z którego każdy Polak ma prawo być dumny.

Program XXVII Pielgrzymki Związku Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych do Kałkowa-Godowa 

Niedziela, 27.06.2021 r.

  • 9.00–11.00   spotkanie z Kombatantami;
  • 11.40   zbiórka pocztów sztandarowych przed kościołem;
  • 12.00   msza święta w Sanktuarium Matki Boskiej Bolesnej Pani Ziemi Świętokrzyskiej;
  • 13.00   przejście do kaplicy Narodowych Sił Zbrojnych w Golgocie.

Organizator zabrania używania w trakcie pielgrzymki symboliki partyjnej, symboli internacjonalistycznych, własnego nagłośnienia i wznoszenia okrzyków niezaakceptowanych przez organizatora. Ubiór i zachowanie uczestników pielgrzymki muszą być dostosowane do uroczystości religijno-patriotycznej na terenie Sanktuarium. Osoby niestosujące się do zaleceń Związku Żołnierzy NSZ będą wypraszane z naszej pielgrzymki.

Kałków-Godów ma dobrze przygotowaną bazę turystyczną. Jest tam wiele punktów gastronomicznych oraz ponad 120 miejsc noclegowych w przystępnych cenach.

Sanktuarium Matki Boskiej Bolesnej Pani Ziemi Świętokrzyskiej, Kałków-Godów 84a, 27-225 Pawłów k. Starachowic, woj. świętokrzyskie.