Członkowie Związku Żołnierzy NSZ na straży w obronie kościołów

Aktualności

W dniu 28 października członkowie Koła Rogoźno Związku Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych wzięli udział w ochronie rogozińskich kościołów przed aktami wandalizmu, które zalały całą Polskę. Wraz z nami pod świątyniami czuwali kibice oraz parafianie obu naszych kościołów. W kolejnych dniach również byliśmy obecni na ulicach naszego miasta, doglądając miejsc pamięci oraz świątyń, które szczęśliwie nie stały się celami ataków wandali. W sobotni wieczór wzięliśmy udział w nabożeństwie różańcowym, aby umocnieni duchowo czuwać nad spokojem i porządkiem w naszym mieście.

Nasze działania spotkały się z pozytywnym i życzliwym przyjęciem społeczności obu parafii, które były nam wdzięczne za organizację i wspólne działania prewencyjne, dzięki którym nasze miasto nie podzieliło losów innych miejscowości, w których dokonywano w ostatnich dniach aktów wandalizmu i zakłóceń nabożeństw kościelnych. Członkowie Koła Rogoźno Związku Żołnierzy NSZ z dumą stawili się na posterunkach, strzegąc bliskich każdemu Polakowi wartości, tradycji oraz wiary, w której zostaliśmy wychowani.

Również członkowie Okręgu Lubelskiego i Okręgu Szczecin Związku Żołnierzy NSZ podjęli na swoim terenie działania w obronie kościołów przed aktami wandalizmu. W Lublinie nasi członkowie kilkakrotnie odmawiali różaniec przed Archikatedrą Lubelską, broniąc do niej dostępu protestującym agresywnym chuliganom.