Film z Marszu Pamięci NSZ z 19.09.2015 w Warszawie

Filmy

Prezentujemy film z Marszu Pamięci Narodowych Sił Zbrojnych, który odbył się 19 września 2015 w Warszawie.

W ramach obchodów 73. rocznicy powstania Narodowych Sił Zbrojnych ulicami Warszawy przeszedł kolejny Marsz Pamięci Narodowych Sił Zbrojnych. Marsz ma na celu oddanie hołdu żołnierzom niepodległościowego podziemia narodowego z okresu okupacji niemieckiej i sowieckiej. Marsz NSZ wyruszył o godz. 15:30 spod pomnika Romana Dmowskiego na pl. Na Rozdrożu.
Trasa: od pl. Na Rozdrożu do Grobu Nieznanego Żołnierza, gdzie odbędzie się Apel Poległych.

 

 

 

Organizatorzy Marszu NSZ:
Zarząd Główny Związku Żołnierzy NSZ
Stowarzyszenie Marsz Niepodległości
Fundacja im. Kazimierza Wielkiego
Straż Marszu Niepodległości

 

Regulamin Marszu pamięci Narodowych Sił Zbrojnych:

1. Celem marszu w rocznicę powstania Narodowych Sił Zbrojnych (20.09.1942) jest oddanie hołdu armii polskiej – Narodowym Siłom Zbrojnym i jej żołnierzom, walczącym z oboma okupantami o niepodległość Polski.

2. Nad porządkiem Marszu czuwa specjalnie oznakowana służba porządkowa. Każdy uczestnik Marszu NSZ ma obowiązek dostosować się do poleceń wydawanych przez osoby pełniące służbę porządkową.

3. Zabrania się wnoszenia transparentów, emblematów, flag i innych symboli partii politycznych oraz symboli internacjonalistycznych, np. „krzyży celtyckich”, niezwiązanych z polską symboliką patriotyczną i narodową. W Marszu NSZ biorą wyłącznie udział osoby prywatne, stowarzyszenia oraz inne organizacje społeczne i non-profit.

4. Wszystkie transparenty, flagi i emblematy niesione przez uczestników Marszu NSZ wymagają akceptacji przez organizatorów.

5. Zakazane jest posiadanie własnego sprzętu nagłaśniającego. Nagłośnienie zapewniają wyłącznie organizatorzy Marszu NSZ.

6. Osoby w jakikolwiek sposób zakłócające przebieg Marszu będą usuwane z manifestacji.