I Wyszkowski turniej piłki halowej ku czci Żołnierzy Wyklętych. Relacja

Aktualności Patronaty ZŻNSZ

Dnia 19 lutego 2023 roku Wyszkowscy Patrioci, pod patronatem honorowym Związku Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych,  zorganizowali I Wyszkowski turniej piłki halowej ku czci Żołnierzy Wyklętych, który poprzedza nadchodzący II Wyszkowski marsz w hołdzie Żołnierzom Wyklętym.

W niedzielne południe w hali sportowej w Wyszkowie zgromadziło się osiem zespołów, reprezentowanych przez ponad sześćdziesięciu zawodników. Zanim doszło do sportowego widowiska przewodniczący Wyszkowskich Patriotów podkreślił, że przez sportową formę upamiętniamy Żołnierzy Wyklętych. Po kilku zdaniach wstępu zapadła symboliczna cisza – w hołdzie tym, którzy poświęcili własne życie, by walczyć o niepodległą Polskę. Następnie głos zabrał główny sędzia, który zaapelował o zdrową, sportową rywalizację na zasadach „fair play”.

Kilka minut później rozpoczęto turniej. Przez kolejne cztery godziny mogliśmy oglądać niesamowite sportowe widowisko, które wszystkim uczestnikom oraz kibicom dało spory zastrzyk emocji. Fazy gry: grupowa, a następnie pucharowa wyłoniły zwycięzców. Drużyny uplasowały się na następujących miejscach:

  • I miejsce: A&M Meble
  • II miejsce: Wyszkowscy Fanatycy
  • III miejsce: Skuszew
  • IV miejsce: Ładunek FC
  • V miejsce: Wyszkowiaczek
  • VI miejsce: OSP Gwizdały
  • VII miejsce: Wyszkowscy Patrioci
  • VIII miejsce: Bugoholicy

Po meczu finałowym drużyny spotkały się na parkiecie hali sportowej. Jednak zanim organizator przeszedł do wręczenia nagród, ponownie poprosił o minutę ciszy, by oddać hołd Żołnierzom Wyklętym. Następnie podkreślił, że w najbliższą niedzielę, tj. 26 lutego 2023 roku odbędzie się II Wyszkowski marsz w hołdzie Żołnierzom Wyklętym.

W nawiązaniu do Narodowego Dnia Pamięci o Żołnierzach Wyklętych wspólnie upamiętnimy niezłomnych Bohaterów, którzy, poświęcając własne życie, walczyli o niepodległą i suwerenną Polskę. Marsz rozpocznie się o godzinie 17.00 na Placu Miejskim w Wyszkowie. W blasku pochodni oraz zadumie upamiętnimy elitę polskiego podziemia niepodległościowego – Żołnierzy Wyklętych. Wspólnie podkreślmy, że testament wartości naszych Bohaterów płonie dziś w nas, w kolejnych pokoleniach tego kraju. Do zobaczenia na marszu! – apelował organizator.

Po wręczeniu nagród drużynom uczestniczącym w turnieju przewodniczący Wyszkowskich Patriotów podziękował uczestnikom oraz wszystkim partnerom wydarzenia.

Partnerzy I Wyszkowskiego turnieju piłki halowej ku czci Żołnierzy Wyklętych:
Kurier W
Tygodnik Katolicki Niedziela
Brańszczyk24
Radio Nadzieja
Euro-Trans Handzel
Związek Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych
Wyszkowscy Fanatycy
Bugoholicy