Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Chicago – „Tropem Wilczym“

Aktualności Inicjatywy ZŻNSZ

Zapraszamy do uczczenia Żołnierzy Wyklętych poprzez udział w biegu „Tropem Wilczym — Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych“ w Chicago.

Bieg odbędzie się w sobotę, marca o godz. 9.30 w Shabbona Park w Chicago (6935 W. Addison St., Chicago, IL 60634, w pobliżu parafii Św. Pryscylli).

  • Rejestracji szkoły można dokonać najpóźniej do 28 lutego. Zgłoszenie uwzględniające liczbę uczestników z danej szkoły należy wysłać na e-mail: nszchicago@gmail.com. Następnie organizatorzy wyślą waiver, który należy wydrukować, wypełnić i w dniu Biegu dostarczyć organizatorom.
  • Indywidualni uczestnicy rejestrują się w dniu Biegu.

Wpisowe wynosi $15 od osoby (opłata tylko gotówką). Każdy z uczestników w dniu Biegu otrzyma pakiet startowy:

-koszulkę z wizerunkiem Żołnierza Wyklętego

-pamiątkowy medal

Plan uroczystości:

•  Bieg Pamięci

•  Apel Poległych

• projekcja filmu (w sali parafialnej kościoła Św. Pryscylli)

•  prezentacja wystawy poświęconej Żołnierzom Wyklętym

Bieg ku pamięci Żołnierzy Wyklętych odbędzie się w Chicago po raz dziewiąty. Trasa ma dystans 1963 m. – symbolizuje rok, w którym zginął w walce ostatni Żołnierz Wyklęty – Józef Franczak ps. „Laluś”.

W 2011 r., dzień 1 marca z inicjatywy Związku Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych został ustanowiony świętem państwowym – Narodowym Dniem Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Bieg w Chicago odbędzie się w ramach obchodów tego święta. Ideą projektu jest oddanie hołdu i popularyzacja wiedzy na temat Bohaterów Narodowych – żołnierzy polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego walczących w latach 1944–1963 o niepodległość Polski.

Dyrektorów i nauczycieli zainteresowanych zgłoszeniem swojej szkoły prosimy o kontakt z organizatorami.

Kontakt:

Arkadiusz Cimoch

tel.: (773) 817-4722

e-mail: nszchicago@gmail.com