2010.11.11 – II Festiwal Filmowy „Niepokorni, Niezłomni, Wyklęci”

Kultura

W dniach 11-13 listopada 2010 w Płońsku i Ciechanowie odbyła się druga edycja festiwalu filmowego „Niepokorni, Niezłomni, Wyklęci”.

Trzydniowy Festiwal Filmowy pokazuje rolę polskiego podziemia i opozycji demokratycznej w walce z komunistycznym reżimem lat 1944 – 1989.

„Niepokorni, Niezłomni, Wyklęci” – czyli Ci, których chciano wymazać z polskiej historii. Skrytobójczo mordowani, prześladowani, niszczeni . . . Jak mało o nich wiemy, jak mało uczą się o nich młodzi. Festiwal filmowy w Płońsku i Ciechanowie jest jedynym w Polsce festiwalem filmów historycznych.

Festiwal, to nie tylko projekcje filmowe, ale także spotkania i dyskusje ze świadkami historii, naukowcami, twórcami, które pozwolą, zwłaszcza młodym uczestnikom, poznać prawdę o trudnych czasach PRL.

Honorowy Patronat: Gen Janusz Brochwicz Lewiński „Gryf”, Związek Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych, Urząd Do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych, Fundacja Filmowa Armii Krajowej.

Organizator: Miejskie Centrum Kultury w Płońsku, Urząd Miasta w Płońsku, Stowarzyszenie Scena Kultury, Studio Gołąb.

Partnerzy: Instytut Pamięci Narodowej, Fundacja Pamiętamy, Grupa Historyczna Zgrupowanie „Radosław”.

Patronat medialny: TVP, Rzeczpospolita, Extra Płońsk, Wirtualny Płońsk, Płońsk 24, Płońszczak Press, Czas Ciechanowa, KRC, wpolityce.pl

 

Program:


 

 Festiwal NNW program 12.XI.2010

 

 Festiwal NNW program 13.XI.2010

 

 Festiwal NNW patroni