56. rocznica śmierci płk. Ignacego Oziewicza w Okręgu Pomorskim ZŻNSZ

Aktualności

W dniu 9 stycznia 2022 roku członkowie Okręgu Pomorskiego Związku Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych uczcili pamięć pułkownika Ignacego Oziewicza ps. „Czesław”, wielkiego patrioty i pierwszego Komendanta Głównego Narodowych Sił Zbrojnych.

Uroczystości, zorganizowane w przeddzień 56. rocznicy śmierci płk. Oziewicza, uświetnił swą obecnością Jan Białostocki, wnuk Komendanta Głównego NSZ. Obchody rozpoczęliśmy o godzinie 12.00 na gdyńskim Cmentarzu Witomińskim. Złożyliśmy wiązanki kwiatów i zapaliliśmy znicze na grobie Ignacego Oziewicza. Jan Białostocki podziękował nam za pamięć o jego dziadku i za to, że mógł razem z nami celebrować to ważne dla niego wydarzenie. Wspólnie udaliśmy się do pobliskiego kościoła pod wezwaniem św. Maksymiliana Marii Kolbego, gdzie o godzinie 13.00 uczestniczyliśmy we mszy świętej w intencji pułkownika Oziewicza.

Po mszy w sali parafialnej kościoła wysłuchaliśmy wspaniałego wykładu historycznego, ubogaconego prezentacją multimedialną, zatytułowanego „Pułkownik Ignacy Oziewicz 1887–1966 – życie i walka o wolną i Wielką Polskę”. Wykład wygłosił Jarosław Kłosowski, członek Związku Żołnierzy NSZ. Zarówno sam wykład, jak i przedstawiona prezentacja wywarły wielkie wrażenie na uczestnikach naszego spotkania. Po wykładzie na uczestników uroczystości czekał słodki poczęstunek. Członkowie Okręgu Pomorskiego Związku Żołnierzy NSZ przedstawili zgromadzonym program kolejnych inicjatyw patriotycznych, na które wszystkich serdecznie zaprosili. Na koniec życzyliśmy wszystkim uczestnikom uroczystości szczęśliwego nowego 2022 roku i kolejnych udanych patriotycznych akcji.

https://gdansk.tvp.pl/57867745/rocznica-smierci-pulkownika-ignacego-oziewicza?fbclid=IwAR1wseIzZAEOot9ZWj44rM9laLsGnxh912Te4nSHoKVz16QkOJi-T0Jb2xM