79. rocznica powstania NSZ w Elblągu – zaproszenie

Aktualności Inicjatywy ZŻNSZ

Okręg Pomorski Związku Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych zaprasza na uroczystości upamiętniające 79. rocznicę powstania Narodowych Sił Zbrojnych, które odbędą się w sobotę 18 września 2021 roku w Elblągu.

Już po raz szósty Okręg Pomorski NSZ organizuje obchody rocznicy powołania organizacji wojskowej Narodowe Siły Zbrojne. Serdecznie zapraszamy do udziału w wydarzeniu, które co roku przyciąga większą liczbę uczestników. Rozpoczynamy Patriotycznym Turniejem Piłkarskim „Pamięci Żołnierzy NSZ”, który odbędzie się na boisku orlika przy ulicy Robotniczej 173 w Elblągu. Startujące drużyny przyjmą nazwy od wybitnych dowódców i żołnierzy NSZ. Nagrody dla zwycięzców turnieju ufundowała firma ProPatriae.

Po turnieju zostanie odprawiona w intencji żołnierzy NSZ uroczysta msza święta w kościele Wszystkich Świętych przy ulicy Agrykola 7 w Elblągu. Spod kościoła uczestnicy obchodów przejdą w Marszu Pamięci na rondo Żołnierzy Wyklętych, gdzie oddamy hołd żołnierzom NSZ. Główna część uroczystości odbędzie się w Domu Działkowca przy ulicy Chrobrego 10A. Bieżącą działalność Związku Żołnierzy NSZ przedstawi wiceprezes ZŻNSZ Alicja Siałkowska. Następnie odbędą się dwa wykłady: Leszka Żebrowskiego i Jarosława Kłosowskiego oraz zaprezentujemy film: „Tarzan” − ułan z Zawichostu. Dodatkową atrakcją będą koncerty patriotyczne Klehu ze Sztumu i Dominika „Sova” Gudowskiego.

79. rocznica powstania NSZ, Elbląg 2021 r. - plakat
79. rocznica powstania NSZ, Elbląg 2021 r.

Program uroczystości:

9.00 – II Patriotyczny Turniej Piłkarski „Pamięci Żołnierzy NSZ”

13.00 – Msza święta w intencji żołnierzy NSZ w kościele Wszystkich Świętych, ul. Agrykola 7

14.00 – Marsz Pamięci Żołnierzy NSZ

15.00 – Uroczystości 79. rocznicy powstania NSZ – Dom Działkowca w Elblągu, ul. Chrobrego 10A.

 

Organizatorzy:

Okręg Pomorski ZŻNSZ

Stowarzyszenie Elbląscy Patrioci

Brygada Warmińsko-Mazurska ONR

Okręg Pomorski Młodzieży Wszechpolskiej

Federacja Młodzieży Walczącej