Obchody 15 sierpnia w Szczecinie

Obchody 15 sierpnia w Szczecinie

Aktualności

15 sierpnia obchodzimy w Polsce święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Dzień ten, na pamiątkę Bitwy Warszawskiej, w 1923 roku ogłoszony został świętem Wojska Polskiego.

Dnia 15 sierpnia 2021 roku o godzinie 12.00 w bazylice pw. św. Jana Chrzciciela przy ulicy Bogurodzicy w Szczecinie odbyła się uroczysta msza święta w intencji Ojczyzny. Mszy przewodniczył proboszcz parafii ksiądz prałat Aleksander Ziejewski. Członków naszego Okręgu reprezentował poczet sztandarowy Okręgu Szczecin Związku Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych.

Dalsza część obchodów święta Wojska Polskiego odbyła się przy pomniku, który powstał w setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, a znajduje się tuż przy bazylice. Na jego szczycie umieszczony jest krzyż, a pod nim orzeł wzlatujący do lotu i Matka Boża Królowa Polski. Na cokole widnieje sentencja „Boże Chroń Polskę”, która wyraża podstawowe wartości, na jakich była budowana polska tożsamość. Delegacja Okręgu Szczecin ZŻNSZ złożyła pod pomnikiem kwiaty.