Złóż życzenia Kombatantom z okazji 80-lecia Narodowych Sił Zbrojnych

Aktualności Inicjatywy ZŻNSZ

Podziękuj Kombatantom Narodowych Sił Zbrojnych i Armii Krajowej za Ich wysiłek włożony w walkę w obronie Ojczyzny. Oni ryzykowali swoim życie, żebyśmy mogli żyć w wolnym, demokratycznym państwie polskim.

Napisz życzenia w komentarzu pod tym wpisem. Nie zapomnij podpisać się, aby Kombatanci wiedzieli, kto o Nich pamięta.

Napisane przez Ciebie życzenia wydrukujemy i wręczymy Kombatantom podczas uroczystości 80-lecia Narodowych Sił Zbrojnych, w dniu 18 września (niedziela) 2022 roku w Warszawie, którą organizuje Związek Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych.

Życzenia zostaną też opublikowane na stronie www.nsz.com.pl/zyczenia po zatwierdzeniu przez redakcję portalu.

Zapraszamy do uczestnictwa w uroczystości i spotkania z ostatnimi żyjącymi żołnierzami Polskiego Państwa Podziemnego.

 

Wesprzyj organizację Uroczystości 80-lecia Narodowych Sił Zbrojnych

48 thoughts on “Złóż życzenia Kombatantom z okazji 80-lecia Narodowych Sił Zbrojnych

 1. Z okazji 80-lecia Narodowych Sił Zbrojnych chciałabym podziękować za niezłomną walkę o wolną i niepodległą Polskę. Dzięki temu możemy cieszyć się życiem w wolnej ojczyźnie oraz przypominać o aktualności ideałów Polskiego Państwa Podziemnego.
  Życzę wszelkiej pomyślności, dobrego zdrowia i pogody ducha, a także satysfakcji z dobrze spełnionego obowiązku wobec kraju, jak również podejmowanych działań na rzecz kształtowania postaw obywatelskich i patriotycznych.

 2. Dziękuję za odwagę i poświęcenie dla Polski i Polaków, za to że ja i moje dzieci żyjemy w wolnym kraju. Niesamowite historie i Wasze opowieści są dla nas przestrogą a jednocześnie pozwalają się zatrzymać w tych dziwnych czasach, w których niestety ciężko zachować prawdziwe wartości. Wielokrotnie zastanawiałam się jak ja zachowałabym się w czasie zagrożenia wojną i czy starczyłoby mi odwagi na niesienie pomocy potrzebującym, a może człowiek wtedy działa odruchowo…Dziękuję

 3. Dziękuję. Co można napisać, co my wiemy? Tyle co przeczytaliśmy, z opowiadań. Wszytko to nie dam nam nigdy, pełnego obrazu Waszej rzeczywistości. Możemy sobie wyobrażać, jak heroicznie walczyliście za Polskę. A im dłużej człowiek o tym myśli ,oczyma wyobraźni odtwarza tamte wydarzenia, nawet siedząc w wygodnym fotelu, tym chęć otwarcia oczu jest większa. Wy też chcieliście przerwać „zły sen”, choć okupione było to krwią, udało się Wam. Żyjemy w wolnej Polsce. Drodzy Bohaterowie, my o Was nie zapomnimy i nasze dzieci również! Tego możecie być pewni! Cześć i chwała Bohaterom!

 4. Dziękuję za Wasz trud walki, za to, że staliście na straży nawet kiedy nie było szans na zwycięstwo.
  Dziękuję, że walczyliście „O Polskę wolną i czysta jak łza”!
  Wszelkiego dobra, wielu wspaniałych chwil, miłości bliźniego, Błogosławieństwa Bożego i wiele zdrowia.

 5. Jedyni, którzy zawierzyli swoje życie Bogu i Ojczyźnie. Dziękuję za Waszą walkę o Wielką Katolicką Polskę. Dziękuję, że nigdy nie zeszliście z obranej drogi, do końca wierni tradycji katolickiej i niepodległej Polsce. Dziękuję.

 6. Dziękuję za Wasze poświęcenie, Wasza odwagę i gotowość oddania życia abyśmy mogli dzisiaj cieszyć sie niepodległa Ojczyzna. Życzę zdrowia, szczęścia i Blogoslawienstwa Bożego.

 7. Dziękujemy Wam, drodzy NSZ-towcy. Stukrotnie, tysiąckrotnie, więcej. Za hart ducha i żar wiary, za moc chęci i ogrom woli, za miłość ojczyzny i ogromną siłę. Bez Was nie byłoby Polski, bez Was nie byłoby nas. Żyjcie nam w dobrym zdrowiu po dwieście lat. Cześć i chwała Bohaterom.

 8. Kiedy wkraczaliście na drogę przeciwko obawie śmierci, wiodła ona Was nie tylko przed ponure oblicze wroga, ale również przez czas i przestrzeń do serc oraz umysłów następnych pokoleń rodaków, gdzie czeka wiekopomna rewerencja i sympatia…

 9. W Wasze Święto chcę Wam złożyć podziękowania za bezkompromisową walkę o niepodległą, chrześcijańską i narodową Polskę. Wasza walka rozpoczęła się we wrześniu 1939 r. i mimo trudów niemieckiej, a następnie sowieckiej okupacji, przeciwności losu, geopolitycznych zawirowań wielkich graczy na świecie i półwiecza komunistycznej dyktatury po II wojnie światowej, trwaliście na straży niepodległości naszej Ojczyzny. Żołnierze Narodowych Sił Zbrojnych i Armii Krajowej, dla nas jesteście wzorem wojowniczego i obywatelskiego patriotyzmu. Dziękuję Wam za waszą walkę. 200 a nawet więcej lat dla żyjących, wieczna pamięć i honor dla spoczywających w pokoju żołnierzy Podziemia Niepodległościowego.
  Niech żyje Armia Krajowa!
  Narodowe Siły Zbrojne – NSZ!

 10. Po pierwsze, byście żyli jak najdłużej, jesteście nie tylko symbolem ducha walki, patriotyzmu oraz solidarności, lecz także symbolem pamięci o tych, którzy najbardziej się przysłużyli w walce o wolny, niepodległy kraj, siła jest w nas, Polakach, może nadejść taki moment, że sami zostaniemy wezwani do broni, bądźmy gotowi, pamiętajmy o tym co się działo i na bazie tych wydarzeń budujmy wizje,
  Chwała wam żołnierze!

 11. Ogromnie dziękuję za Wasze poświęcenie i walkę po to, aby Polska była wolna. Dziękuję, że wielu z Was oddało za tą walkę wszystko, co miała. Jest to wręcz nie do opisania. Powinniście być wzorem dla kolejnych pokoleń rodzących się na polskiej ziemi. Niech Bóg Wam błogosławi!

 12. Chciałbym złożyć najszczersze życzenia za waszą walkę o naszą niepodległość, za wasz trud, za wychowanie Polaków na najlepszych synów i córki. Wszystkiego co najlepsze, żeby spełniło się Wam w życiu.

 13. W imieniu swoim i mojej rodziny dziękujemy Wam za niezłomną walkę o to, aby Polska była Polską. Cieszymy się, że obecnie możemy poznawać szczegóły Waszej batalii, Waszego bohaterstwa, Waszego patriotyzmu. W czasach peerelu prawda o Was mogła być przekazana głownie w przekazach rodzinnych, dlatego cieszy to, że w wolnej Polsce można przedstawić Waszą postawę jako wzorce polskiej młodzieży. Życzymy Wam, abyście poczuli nasz podziw i wdzięczność. Wszelkiej pomyślności. Chwała Bohaterom!

 14. W dniu Waszego święta, Nasi kombatanci, życzę dużo zdrowia oraz pogody ducha. Polska o Was nigdy nie zapomni. Chwała Rzeczpospolitej.

 15. Dziękuję wszystkim naszym bohaterom za poświęcenie, odwagę i niezłomność. Jesteście dla mnie, naszych synów i wnuków, przykładem patriotyzmu i miłości do ojczyzny. Niech Was Bóg błogosławi, chwała bohaterom!!!

 16. Jesteście wzorem. Najpiękniejsze słowa powiedział do Was człowiek, który nigdy nie przegrał żadnej bitwy – Rozwój wypadków Wam przyznał racje. Jesteście dla wielu żywym wyrzutem sumienia. Mieliście racje, tego Wam nigdy nie wybaczą. – gen. Stanisław Maczek o żołnierzach Narodowych Sił Zbrojnych. Z okazji 80-lecia powstania Narodowych Sił Zbrojnych Szczęść Boże.

 17. Jestem córką i wnuczką jednego z Was. Bogu dziękuję, że mogłam urodzić się w takiej rodzinie. Wam dziękuję za Polskę. Za to, że moje dzieci i wnuki mogą mówić w ojczystym języku. Za to, że mamy wolny kraj. Za wasze morale i zasady i Waszą dewizę Bóg-Honor-Ojczyzna. Życzę Wam 200 lat i nisko się kłaniam.

 18. Żadne państwo z taką zaciekłością nie walczyło podczas II wojny światowej w podziemiu przeciwko dwóm reżimom totalitarnym – faszystowskim i komunistycznym. Żadne państwo nie toczyło walki już po zakończeniu II wojny światowej o przywrócenie swojej niepodległości, wolności i prawdziwej tożsamości. Tylko w Polsce byli i są tacy ludzie, jak Żołnierze Narodowych Sił Zbrojnych, dla których hasło „Wolna Ojczyzna” stanowiło punkt odniesienia i cel. Stanowicie dla nas wzór męstwa, odwagi, bezkompromisowości i determinacji. Tego, że warto i trzeba nie skłaniać karku przed złem i obłudą. Że warto mówić „NIE”, gdy inni wokół mówią „TAK”. Że warto poświęcić wiele, czasem tak wiele, za największe i najświętsze wartości. Dziękujemy Wam, bo bez Was nie byłoby wolnej Polski.

  Z okazji 80-lecia Narodowych Sił Zbrojnych: Poległym – hołd, Żyjącym – honor.
  CZEŚĆ I CHWAŁA BOHATEROM!!!

 19. Niezachwiani, nieugięci, niezłomni… te słowa doskonale opisują polskich żołnierzy, którzy przez setki lat przelewali krew a nawet oddawali życie w obronie takich wartości jak lojalność, patriotyzm, wiara, ojczyzna. W 80. rocznicę powstania Narodowych Sił Zbrojnych pragnę życzyć wszystkim weteranom, kombatantom, żołnierzom by każdego dnia dopisywało wam zdrowie i abyście jak najdłużej mogli być żywym świadectwem bohaterstwa, które nie zginie nigdy. Chylę przed Wami czoła i oddaje pokłon bo chociaż tylko w taki symboliczny sposób mogę uhonorować Waszą walkę. Niech Archanioł Michał was prowadzi. Zostańcie z Bogiem.

 20. Za poświęcone Ojczyźnie życie, wierność Jej, walkę, aż po sił kres, za krwią pisane, że w Was wciąż żyje, a póki życia nie zginie i za ostatnią wielu ofiarę, tkwiącą w pamięci bólu łez cierniem, głowę swą dziś przed Wami chylę, z serca śląc słowa skreślone wyżej…

 21. Wierność ojczyźnie, wierność wartościom, wierność Bogu, który ukochał Polskę szczególnie darowując jej tyłu niezłomnych. Z serca dziękuję Wam kochani, za Waszą postawę i przywracanie wiary w to, że szlachetność jest wpisana w walkę o prawdę i wolność, a odwaga i waleczność to Polska. Dzięki Wam wiem, że serce pokona każde zło.

 22. Szanowni Kombatanci Narodowych Sił Zbrojnych!
  W imieniu społeczności szkolnej Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 im. Bolesława Chrobrego w Radomsku pragnę złożyć życzenia dobrego zdrowia, ludzkiej życzliwości, wszelkiej pomyślności z okazji 80 -lecia Narodowych Sił Zbrojnych. Nadmieniam, że jesteśmy ogromnie wdzięczni za obronę naszej ojczyzny. Dzięki Waszemu heroicznemu poświęceniu możemy żyć szczęśliwie w wolnym kraju.
  Zapewniam, że treści patriotyczne są obecne w wychowaniu naszych uczniów.
  Karolina Nowicka ( nauczyciel)

 23. Chciałem złożyć najserdeczniejsze życzenia za poświęcony trud o walkę o Wielką Polskę niepodległość ideowe wychowanie dzieci i młodzieży

 24. Szanowni drodzy Weterani! Z głębi serca składam podziękowania za Waszą walkę z dwoma najeźdźcami o Wolną Polskę. W zagrożeniu życia, o głodzie i chłodzie zachowaliście hart ducha i zasady wpojone przez rodzinę i dowódców. Waszym zawołaniem było szczere Bóg Honor Ojczyzna. Przeżyliście również prześladowania komunistycznego aparatu represji, które nam dzisiaj trudno sobie wyobrazić. Wskazaliście nam drogę, którą powinniśmy iść by Polskę Wolną zachować. Życzę Wam 200 lat w zdrowiu! A nam wszystkim by Bóg Wszechmogący dał siłę i moc wytrwania w walce o Polskę, której poświęcamy nasze życie! ❤️🇵🇱

 25. W imieniu swoim i mojej rodziny dziękuję Kombatantom Narodowych Sił Zbrojnych za Ich udział w wysiłku zbrojnym Polskiego Państwa Podziemnego, którego celem było odzyskanie przez Polskę niepodległości utraconej w wyniku agresji III Rzeszy Niemieckiej i Związku Sowieckiego w 1939 roku. Dla nas jesteście Bohaterami.
  Dziękuję Wam za odważną decyzję włączenia się w szeregi NSZ podjętą mimo świadomości ryzyka utraty zdrowia lub śmierci, a także represji skierowanych przeciw Waszym rodzinom.
  Bardzo dziękuję za trwanie wśród nas i przekazywanie prawdziwych historii, które przez 50 lat nie mogły zostać zapisane dla potomnych. Dziękuję za służbę dla Polski i Polaków aż do dziś, za świadectwo, które dajecie Swoim życiem. Także za zapoczątkowanie sztafety pokoleń i włączenie do Związku Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych młodych ludzi, którzy z zapałem i poświęceniem niosą Wasze ideały dalej, o czym świadczy skala przygotowań do społecznych uroczystości 80-lecia powstania Narodowych Sił Zbrojnych.
  Niech pamięć o wysiłku żołnierzy NSZ i wszystkich formacji narodowych, o Waszym wysiłku, trwa w polskim narodzie i zajmuje należne jej miejsce. Cześć i chwała Bohaterom.

 26. Szanowni kombatanci. Dziękuję za ofiarną walkę o Wielką Polskę. Dzięki Wam mogę żyć w wolnym kraju i kontynuować tradycję naszych przodków. Swoim postępowaniem dajecie przykład przyszłym pokoleniom. Jesteście drogowskazami dla każdego Polaka. Zbudowaliście fundament pod wychowanie młodzieży. Niech Bóg ma was w opiece. Czołem Wielkiej Polsce!

 27. Z okazji 80-lecia Narodowych Sił Zbrojnych pragnę z całego serca podziękować za niezłomną walkę o wolną i niepodległą Polskę, której poświęciliście najpiękniejsze lata swojego życia.

  Możliwość poznania weteranów narodowego podziemia niepodległościowego była dla mnie wielką radością.
  To dzięki Waszemu wysiłkowi możemy żyć w wolnej Polsce i kultywować te same ideały: Bóg, Honor i Ojczyzna.

  Cześć i Chwała Bohaterom!

 28. Drodzy Bohaterowie, Weterani! W imieniu swoim, oraz mojej rodziny, ślę najserdeczniejsze podziękowania za Waszą walkę na rzecz naszej umiłowanej Ojczyzny, za poświęcenie dla pokoleń przeszłych, teraźniejszych i przyszłych!
  Niech Bóg Wam Błogosławi! Czołem Wielkiej Polsce!

 29. Szanowni Kombatanci!
  Pogody ducha, wielu słonecznych dni i ciepła rodzinnego na nadchodzący czas.
  Dziękuję.

 30. Drodzy kombatanci, w dniu Waszego święta pragnę Wam podziękować za niezłomną walkę na rzecz niepodległej i suwerennej Polski. Poprzez bohaterskie czyny, trud i poświęcenie przekazaliście nam – kolejnemu pokoleniu piękny testament wartości, na którym zobowiązani jesteśmy budować przyszłość naszej ukochanej Ojczyzny.
  Wasza bohaterska postawa napawa nas dumą, z wysoko uniesioną głową możemy dzisiaj powiedzieć: „Jestem Polakiem, jestem z tego dumny!”

  Z okazji 80-lecia Narodowych Sił Zbrojnych życzę wszystkim kombatantom dużo zdrowia oraz wszelkiej pomyślności.
  Polska nigdy o Was nie zapomni – Cześć i Chwała Bohaterom!!!

 31. Szanowni kombatanci Narodowych Sił Zbrojnych, dziękujemy Wam za niezłomną postawę i heroiczną walkę na rzecz wolnej Polski. Jesteście dla Nas wzorem do naśladowania, a wartości, które Was prowadziły naszym drogowskazem.

  Cześć i Chwała Bohaterom!

 32. Dziękujemy za odwagę, honor, męstwo. Dziękujemy za pokazanie że walka o niepodległość nie jest czymś zwykłym co nie wymaga poświęcenia, ale jest obowiązkiem prawdziwego Polaka. Dziękujemy za wskazanie drogi honoru i danie przyszłym pokoleniom wzoru Polaka.

 33. Dziękujemy Wam szanowni kombatanci za walkę o wolną i niepodległą Wielką Polskę, za walkę z dwoma systemami totalitarnymi, niemieckim nazizmem i komunizmem.

 34. Szanowni Kombatanci Narodowych Sił Zbrojnych serdeczne podziękowania za Wasze poświęcenie w walce o prawdziwie wolną Rzeczpospolitą Polską.

 35. Drodzy Bohaterowie, szanowni kombatanci! Dziękujemy Wam za wierność złożonej przysiędze, dziękujemy za wielkie poświęcenie, odwagę, męstwo i honor. Jesteście dla nas, kolejnych pokoleń wzorem do naśladowania oraz niesamowitym symbolem miłości wobec własnej Ojczyzny.

  Niech żyją Narodowe Siły Zbrojne!
  Niech żyje Armia Krajowa!

  a wartości, które wypływają z Waszych heroicznych czynów są dla nas kamieniem budulcowym, na którym pragniemy kształtować przyszłość naszej ukochanej Ojczyzny.

 36. Z okazji 80-lecia Narodowych Sił Zbrojnych życzę wam drodzy Kombatanci zdrowia spełnienia marzeń oraz wszystkiego dobrego. Dziękujemy za waszą walkę dla Ojczyzny . Cześć i Chwala Bohaterom! 🇵🇱

 37. Dziękujemy za odwagę i poświęcenie dla Polski. Wasze wspomnienia pozwalają poznac prawdziwą historię, tamtych tragicznych dni. Oby przyszłe pokolenia pamiętały komu zawdzięczamy wolnośc.
  Pragniemy złożyc wszystkim Kombatantom-Weteranom wielu lat w zdrowiu, optymizmu i radości zycia.

  Dziekujęmy za ,,Wolną i Niepodleglą Polskę”

  Maria i Jozef Chrzanowski

 38. Dziękuję z całego serca za odwagę, poświęcenie i przelaną krew. Gdyby nie Wy nie byłoby dziś Polski, nie byłoby kolejnych pokoleń, które kochają Ojczyznę. Składam wyrazy szacunku i chylę nisko czoła !

 39. Z okazji 80. rocznicy Narodowych Sił Zbrojnych chciałabym podziękować za walkę za Ojczyznę, poświęcenie dla nas dla następnych pokoleń.DZIĘKUJĘ. Zdrowia dla Was Bohaterowie!!! Cześć i Chwała Bohaterom!!!
  Życzenia przesyła Agnieszka Hendzlik.

 40. Z okazji 80 rocznicy Narodowych Sił Zbrojnych chciałbym podziękować Wam drodzy Bohaterowie za poświęcenie w walce o Wolną Ojczyznę.

  CZEŚĆ I CHWAŁA BOHATEROM

  PIOTR PAJĄK Z RODZINĄ I GRUPA PATRIOTYCZNY MOKOTÓW

 41. Niech Wam Bóg wynagrodzi cierpienia i wyrzeczenia, jakie musieliście znosić dla Niepodległej Rzeczpospolitej- abyśmy my – przyszłe pokolenia- mogli żyć we własnym kraju, na swojej ziemi i w bezpiecznym domu. Pragniemy -jak Wy- postępować i wychowywać małych Polaków – wg reguły: Bóg, Honor, Ojczyzna.
  Cześć i chwała bohaterom !

 42. W dniu Waszego święta, Drodzy Kombatanci, życzę Wam dużo zdrowia oraz pogody ducha.
  Polska o Was nigdy nie zapomni i ja też.
  Z poważaniem Teresa Mioduszewska

 43. Dziękuję Wam za to, że nauczyliście mnie, jak kochać Boga i Ojczyznę. Dziękuję za to, że mimo wieku nie czujecie się zwolnieni ze służby dla Ojczyzny, ale dzielicie się swoimi wspomnieniami i doświadczeniem życiowym z młodszym pokoleniem. Dziękuję za Waszą odwagę, radykalizm poglądów, wytrwałość działania, pokorę i wielką klasę, jaką prezentujecie.
  Chwała Bohaterom!

 44. Szanownym kombatantom – bohaterom w walce o wolność Ojczyzny, składamy wyrazy ogromnej wdzięczności i szacunku, za patriotyczną postawę, obronę wartości chrześcijańskich – fundamentu państwowości polskiej.
  Życzymy Państwu Błogosławieństwa i wszelkich łask Bożych na kolejne lata życia.

  Uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich im. Św. Ojca Pio w Winownie

 45. My klub LOK ĶŻR WIARUS OBORNIKI w dniu tak szczególnym chcieli byśmy podziękować za możliwość życia w wolnym kraju wszystko dzięki waszej Walce i ofierze złożonej na ołtarzu niepodległości SIŁA I HONOR.

 46. Dziękuje za to, że pokazaliście nam co to jest odwaga, miłość do Ojczyzny i patriotyzm. Dzięki waszej walce żyjemy aktualnie w wolnej Polsce.
  Z wyrazami
  wielkiego szacunku
  Michał

Comments are closed.