XXV Pielgrzymka NSZ do Kałkowa

Aktualności Inicjatywy ZŻNSZ

Serdecznie zapraszamy na XXV Pielgrzymkę Narodowych Sił Zbrojnych do Kałkowa-Godowa. Pielgrzymka odbędzie się w dniu 30 czerwca 2019 r. Uroczysta Msza św. rozpocznie się o godz. 12:00, wcześniej zapraszamy na spotkanie z Kombatantami w Auli Jana Pawła II.

Organizatorem pielgrzymki jest Zarząd Główny Związku Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych. Tradycję corocznych pielgrzymek do Sanktuarium Matki Boskiej Bolesnej Pani Ziemi Świętokrzyskiej zapoczątkowali weterani NSZ i ich rodziny. Co roku w pielgrzymkach uczestniczy coraz liczniejsze grono ludzi odwołujących się do ideałów i tradycji Narodowych Sił Zbrojnych – podziemnego Wojska Polskiego, z którego każdy Polak ma prawo być dumny.

Program XXV Pielgrzymki Związku Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych do Kałkowa-Godowa 

Niedziela – 30.06.2018

– 9:00-11:00 – spotkanie z Kombatantami w Auli Jana Pawła II

– 11:40 – zbiórka pocztów sztandarowych przed kościołem

– 12:00 – Msza święta w Sanktuarium Matki Boskiej Bolesnej Pani Ziemi Świętokrzyskiej

– 13:00 –  przejście do kaplicy Narodowych Sił Zbrojnych w Golgocie

Organizator zabrania używania w trakcie pielgrzymki symboliki partyjnej, symboli internacjonalistycznych, własnego nagłośnienia i wznoszenia okrzyków niezaakceptowanych przez organizatora. Ubiór i zachowanie uczestników pielgrzymki muszą być dostosowane do uroczystości religijno-patriotycznej na terenie Sanktuarium. Osoby niestosujące się do zaleceń Związku Żołnierzy NSZ będą wypraszane z naszej pielgrzymki.

Kałków-Godów ma dobrze przygotowaną bazę turystyczną. Jest tam wiele punktów gastronomicznych oraz ponad 120 miejsc noclegowych w przystępnych cenach.

Sanktuarium Matki Boskiej Bolesnej Pani Ziemi Świętokrzyskiej, Kałków-Godów 84a, 27-225 Pawłów k. Starachowic, woj. świętokrzyskie.