Koło Starachowice Związku Żołnierzy NSZ – działalność w 2022 roku

Aktualności

Zakończył się rok 2022 i pora na podsumowania.
Okręg Wielkopolska Związku Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych składa wyrazy uznania kolegom reprezentującym Koło Starachowice ZŻNSZ za godne reprezentowanie Związku na terenie województwa świętokrzyskiego. Jednocześnie zachęcamy kolegów z innych miejscowości do współpracy, na którą zawsze jesteśmy otwarci.

W 2022 roku koledzy z Koła Starachowice ZŻNSZ, ze sztandarem Brygady Świętokrzyskiej NSZ, wzięli udział w wielu wydarzeniach i uroczystościach upamiętniających Brygadę, Narodowe Siły Zbrojne i święta narodowe, m.in.:

01.03.2022 – msza św. w kościele pw. Wszystkich Świętych w Starachowicach w intencji Żołnierzy Wyklętych;
23.04.2022 – msza św. polowa na terenie Nadleśnictwa Marcule w 76. rocznicę rozbrojenia niemieckiej Straży Leśnej przez oddział Antoniego Hedy ps. „Szary”;
02.05.2022 – msza św. w kościele pw. Matki Boskiej Częstochowskiej na Łazach w Starachowicach w intencji żołnierzy Brygady Świętokrzyskiej NSZ w rocznicę wyzwolenia niemieckiego obozu koncentracyjnego dla kobiet w czeskim Holiszowie oraz złożenie kwiatów pod pomnikiem Brygady Świętokrzyskiej;
26.06.2022 – XXVIII Pielgrzymka Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Kałkowie-Godowie. Asystę sztandaru Brygady Świętokrzyskiej NSZ tworzyli Sylwester Kiełek i Jan Wąsowski.
11.11.2022 – msza św. w intencji Ojczyzny w kościele pw. Matki Boskiej Częstochowskiej na Łazach w Starachowicach. Po mszy ksiądz proboszcz Grzegorz Roszczyk odprawił modlitwy pod pomnikiem Bohaterów wojny 1920 roku w Ambrożowie. Koło Starachowice Związku Żołnierzy NSZ reprezentowali: Janusz Kaczor, Anna Kiełek, Sylwester Kiełek, Jan Wąsowski.

Poniżej fotograficzna retrospekcja 2022 roku: