Spotkanie weteranów NSZ z uczniami Szkoły Podstawowej w Mielnie

Aktualności

Z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych silna reprezentacja Związku Żołnierzy NSZ Koło Pomorze Środkowe oraz Związku Inwalidów Wojennych RP Oddział Koszalin uczestniczyła w uroczystej akademii w Szkole Podstawowej im. Leonida Teligi w Mielnie. Gośćmi honorowym byli dwaj prawie 95-letni weterani podziemia niepodległościowego: płk Antoni Olbromski ps. „Tolek”, żołnierz Armii Krajowej i Narodowych Sił Zbrojnych, oraz mjr Piotr Karpowicz ps. „Rybka”, żołnierz Uderzeniowych Batalionów Kadrowych, Armii Krajowej, więzień łagrów sowieckich.

Akademia rozpoczęła się odczytaniem apelu pamięci. Później uczniowie szkoły wyrecytowali wiersze, a weterani podzielili się z młodzieżą swoimi wspomnieniami z okresu II wojny światowej i okupacji sowieckiej. Po uroczystym apelu kombatanci udali się na spotkanie z najmłodszym uczniami klas I i II. Zostali przez dzieci obdarowani laurkami i zrobili sobie pamiątkowe zdjęcia.

W imieniu weteranów walk o niepodległość Polski dziękujemy dyrektor Szkoły Podstawowej w Mielnie Barbarze Ożdze i Maciejowi Adamowiczowi za zaproszenie i przygotowanie przepięknej uroczystości.